pühapäev, 29. mai 2011

heegeldatud kaelakeed - 1. ülevaatlik postitus

Umbes aasta on möödas sellest ajast, kui sündis minu esimene heegeldatud chokeritüüpi kaelakee. Idee-moment oli selline eriline ja ilmutuslik - ei tulnud ta pikkade katsetuste tulemusena, vaid "kangastus": lihtsalt tuli mõte ja koos sellise tundmusega, et see ongi minu eriline nunnu.

Mõtlesin, et nüüd, kus ilmutuslikule momendile on järgnenud aastake katsetamist, on aeg üheks kokkuvõtlikuks ja ülevaatlikuks postituseks :). Järgnevad pildid kõigist senivalminud chokeritest - uuemad kõigepealt, viimasena need päris esimesed katsetused.

****

Kõigepealt punamust (ja ei saanud üle ka roosast).
See on mul seni ainus antiikvasksete metallkomponentidega kaelakee. Komplektis ka sobilikud kõrvarõngad. Kee on omaniku juba leidnud :-).****

Roosa-lillakas choker - pooleldi katsetuslik eksemplar. Ma ei näinud ette, et need spiraalripatsid kee karpipakkimisel nii hästi sassi hakkavad minema - kuigi välja näevad head. Arvatavasti - kui mõni kannatlik inimene seda keed just omaks pidada ei taha - teen ma üks hetk tema disainis mõned muudatused.Beezh-pruun choker - esimene pääsuke. Endamisi ma nii teda kutsungi, sest seda keed võis siin blogis näha juba aasta esimeses postituses.

****

Roosakas-must e. metsamarja choker - no kas ei tundu isuäratav? Vaata rohkem pilte siit!Must-hall choker "November" - pühendusega meie hallidele sügisilmadele, millel ei puudu ju ka oma võlu... No kui hästi otsida vähemalt :). See kee on esimene, millele tegin juurde ka sobivalt lihtsad kõrvarõngad. Vaata lisa!

****

Hele-beezh. Minu kõige esimene choker, mis laadal ära osteti. Ma kahetsen, et ma ise ei müünud seda muuseas - minu arvates on nii tore näha, kuidas ehe näeb välja koos oma kandjaga, sest see koosmõju on nagu täpp i peal lisaks rõõmule, mis tuleb teadmisest, et olen midagi ilusat valmis saanud.Pruun-hall choker. Üks mu enda suuri lemmikuid - ka sellepärast, et pean seda värvivalikut endale nii ebatüüpiliseks. Muide - vasksed komponendid on traadist, mis on kaetud oksüdeerumisvastase kihiga - st. ajast hoolimata on ta ikka selline särav ja roosakas, see vask seal...

****

Lilla-roheline choker. No tõepoolest võib olla raske uskuda, kuid need helmed ON helerohelised :D.Lilla-punane choker - kaunistab kedagi Soomemaal.

****

Must-punane choker - hüüdnimega "Dramaatiline". Pakun, et see on üks "kaalukamaid" chokereid kogu kollektsioonis - kasutatud helmed olid ainult natukene suuremad kui tavalised seemnehelmed, kuid annavad tuntavalt kaalu juurde - ei midagi drastilist siiski!Helesinine choker - lihtsalt mõtlesin, et sinine ei ole värv, mida peaks vältima... Kuigi ma ise olen rohkem punase-inimene :-). (PS - peagi on tulemas veel üks sinine!!!)

****

Punane mustade helmestega - teine prototüüp/katsetus/materjali-tundma-õpetus. Ja loomulikult minu enda kaelakaunistus :). Ühtlasi kuulub rubriiki - "igavesti pooleli" - nimelt puudub tal pikendusketi otsa käiv kaunistus.Beezh-pruun "silmadega" choker - "kangastuse" tulemus ja kõige esimene üldse. Ma ise kannan seda vahel, kui selline beezh tuju on. Muidu mugav ja pehme nagu nad kõik - esimesele katsetusele omaselt on tal ilmnenud kinnitusvigu, mis mul on õnnestunud järgmistes keedes kaotada... Siin on "silmaripatsid" suht lõdvalt kinnitatud nimelt - pärast seda keed ja tema puuduste tundmaõppimist ma olengi ainult mitmekordset aasa kasutanud.

***

Praegu võin juba öelda, et hetkel on "tootmises" ja peagi tulekul:
mustal põhjal "metsamarjaline"
punasel põhjal "metsamarjaline"
sinisel põhjal mustvalgete helmestega kee
heleroosa-väga-printsess-lilleõiekestega-kee (sellel on ainult kinnis puudu muideks :D)
mustal põhjal mustad-valged-läbipaistvad.

Tegelikult on mul ka üks poolik sinine kee, kuid selle puhul tabas mind ootamatu ebaõnn - helmed said otsa. Väiksed viker-läbipaistvad... Ja Pulloveris neid polnud ka kui viimati käisin. Eks peab lootma, et ma neid veel leian kusagilt - nii kahju oleks, kui see kee igavesti poolikuks jääks... Harutada kah eriti ei tahaks :-D

11. juunil on ehtefestivali "ILU ASI" raames ka edevuse laat, kus mul on plaanis osaleda. Kavatsen kaasa võtta oma seni valminud (ja loodetavasti veel ka mõned viimasel minutil valmivad) heegeldatud kaelakeed - sobiv võimalus lähemalt vaadata ja kaelagi proovida, kel huvi on. Lisaks võtan muidugi ka oma heegeldatud prossid ja valiku erinevates tehnikates valminud käevõrusid, kõrvarõngaid...

Kes aga Tartu kanti sel ajal ei juhtu, võib läbi astuda mu veebipoest Disainimajas.

2 kommentaari:

  1. väga ilusad tööd sul! edukat müüki ehtefestivalil ja anna siis teada ka kuidas läks.

    VastaKustuta
  2. Aitäh!

    No eks ma püüan vast jah pärast ka pisikese ülevaate teha :-)

    VastaKustuta

Teie kommentaarid teevad mulle rõõmu ja kui vähegi võimalik ma ka vastan neile!